Garderoba biznesowa na wyjazd

Ostatnio musiałam się spakować na wyjazd i przypomniało mi się jakim to kiedyś potrafiło być dla mnie problemem aby dobrać odpowiednią garderobę biznesową gdy wybierałam się w podróż służbową. Na szczęście wypracowałam sobie system i teraz pakuję się w pół godziny. Jeśli jesteście zainteresowane, oto porady jak spakować się na wyjazd służbowy.

 1. Najważniejsza zasada, aby dobraćgarderoba na wyjazd biznesowy stroje do okazji. Zakładając średnio formalny styl ubioru jako najbardziej uniwersalny, oto przykład idealnie spakowanej walizki: sukienka, spodnie, spódnica, do tego 2 żakiety (jeden możesz założyć na siebie, aby mieć mniej w walizce) i 2 koszule na dzień. Do tego uwzględniamy pasujące buty.
 2. Przydadzą się jeszcze 2-3 bluzki na zmianę, gdy będziesz wybierała się na kolację. Mogą to być kolorowe koszule albo bluzki lub nawet koszulka polo, jeśli możesz sobie pozwolić na wieczorny luz.
 3. Jeśli w planie jest formalna kolacja, to koniecznie w Twojej walizce miejsce musi znaleźć elegancka koszula. Na przykład jedwabna, połyskująca, będzie pięknie wyglądała do garnituru bądź garsonki. Jeśli wolisz, na kolację możesz pójść w sukience. Świeżości w obu wypadkach dodadzą zmienione dodatki, np. ozdobna biżuteria, apaszka, wieczorowa mała torebka i buty na cieńszym obcasie.
 4. Jeśli w programie przewidziane jest długie chodzenie, pamiętaj, aby buty miały stabilny obcas. Możesz zmienić wysokie buty na botki lub baleriny zależnie od pory roku, aby było Ci wygodnie.
 5. Dobre praktyki mówią, aby w przypadku bielizny uwzględnić zapas 1 sztuki (w przypadku rajstop bądź pończoch, szczególnie cienkich lepiej nawet mieć 2 zapasowe pary). Pewna moja znajoma brała też dodatkowy T-shirt, który zakładała na śniadanie, a dopiero potem przebierała się w koszulę – w ten sposób była pewna, że nie grozi jej zaplamienie.
 6. Zawsze przydaje się też szal – może być ozdobą, ale też ogrzeje Cię w chłodny dzień.
 7. Coraz częściej w czasie wyjazdów uprawiamy sport – warto zabrać stosowne ubranie i buty, jeśli mamy takie plany.
 8. Przed wyjazdem warto sprawdzić pogodę w miejscu docelowym i sprawdzić jeszcze czy mamy okulary przeciwsłoneczne lub parasolkę (najlepiej taką składaną do minimum, ale porządnie wykonaną).
 9. Do tego wszystkiego zabieramy niezbędny sprzęt i ładowarki do niego, można zabrać też powerbank. Jeśli planujemy wyjazd do Anglii lub poza Europę – warto pamiętać o przejściówkach.
 10. Jak składać rzeczy aby się mniej gniotły? W przypadku ubrań eleganckich (koszule, garsonki, wełniane sukienki) – ja każdą rzecz kładę na łóżku, odwracam na tył, rękawy składam jeden na drugi, poziomo do linii ubrania. Potem całe ubranie na pół, poziomo do linii ubrania i od razu do walizki (na dół cięższe i mniej gniotące). Zaraz po przyjeździe rozpakowuję walizkę wieszając eleganckie rzeczy na wieszak, żeby się rozprostowały. Jeżeli mamy ubrania dzianinowe (T-shirty, swetry, letnie sukienki) lub ubrania sportowe to najlepszy sposób to rolowanie. Są dwie szkoły – albo rolujemy każdą z rzeczy osobno, albo układamy wszystkie ubrania na płasko jedno na drugim (na spodzie cięższe i mniej gniotące). Następnie zawijamy rękawy do środka i zwijamy całą garderobę składając na trzy lub cztery części.
 11. Kosmetyczkę, buty i inne cięższe przedmioty układam w walizce tak, aby po jej postawieniu znalazły się one na dole, co zapobiegnie ugniataniu rzeczy lżejszych.

Pomocne? Mam nadzieję że tak 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *