Jak wyglądać szczuplej

Wreszcie nadeszła wiosna, a wiele z nas po świątecznych ucztach czuje tu i ówdzie kilka dodatkowych centymetrów. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak wyglądać szczuplej, zapraszam do poniższych porad.

  1. Sylwetka wygląda szczuplej, gdy założymy buty na obcasie – najlepiej wyglądają delikatne szpilki lub buty na słupku. Najlepiej, jeśli będą to proste fasony, z klasycznym wydłużonym lub lekko zaokrąglonym przodem. Pamiętamy, aby unikać poprzecznych pasków i zabudowanych butów do kostki, to zazwyczaj skraca nogi. Jeśli jesteś wysoka, możesz założyć klasyczne sznurowane oxfordy, ale lepiej unikaj mokasynów i balerinek.
  2. Marynarka – pamiętajmy, że wąskie, długieklapy wyszczuplają (jak w żółtym żakiecie na zdjęciu), zaś szerokie klapy, kieszonki i broszki oraz ozdoby na wysokości piersi – poszerzają naszą sylwetkę.  Wybierajmy marynarki z naturalnymi ramionami (bez poduszek), lekko dopasowane w talii, sięgające do linii bioder. Kieszonki raczej będą poszerzały, chyba że zdecydujemy się na trójkątny wydłużony kształt. Lepiej będzie też wyglądał żakiet z zaokrąglonym dołem.
  3. Dekolt – najkorzystniej prezentuje się dekolt „V” lub wydłużony zaokrąglony. Zwracajmy jednak uwagę, aby bluzka nie była zbyt obcisła lub zbyt luźna – w obu przypadkach osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego. Jeśli nosimy koszule, rozepnijmy 1-2 górne guziki odkrywając szyję. Przy okazji przypomnienie, aby zwrócić uwagę na biustonosz – zbyt mały sprawi, że piersi będą wylewały się, co nie wygląda korzystnie.
  4. Mówiąc o wyszczuplaniu trzeba wspomnieć o tym, że na naszą korzyść będą działały przerzucone lekkie szaliki oraz długie wisiory. Jeśli decydujemy się na apaszkę, zawiążmy ją tak, aby tworzyła łzę z wiązaniem w dół. Podobną rolę spełnią pionowe wykończenia i lamówki w kontrastowym kolorze czy tak modne w tym sezonie lampasy. Widzicie te dwa pionowe czarne paski w koszuli założonej do kanarkowej marynarki powyżej? Dokładnie o to chodzi!
  5. Spodnie będą nas wyszczuplały, jeśli wbiodrach są dopasowane i mają wyższą talię (te idealne spodnie ze zdjęcia możecie zamówić w B&V). spodnie wyszczuplajacy model Możemy wybrać długie spodnie (do połowy obcasa), albo jeśli mamy zgrabne kostki – wybierzmy długość, która je wyeksponuje. Do długości spodni warto dobrać szerokość nogawek. Jeśli decydujemy się na spodnie do połowy obcasa, to ich szerokość powinna pozwolić, aby spodnie układały się prosto, bez zagnieceń z przodu – tylko wtedy będą działały wyszczuplająco! Właśnie dlatego jest tak ważne, aby mierzyć spodnie w butach, do których będziemy je nosić. Unikamy spodni w gumkę, spodni obcisłych i opiętych oraz szerokich. Dodatkowo warto podkreślić talię paskiem, ale wybierajmy te cienkie paski.
  6. Spódnice – dobrze uszyta spódnica ołówkowa zawsze będzie działała korzystnie wyszczuplająco, szczególnie jeśli dobierzemy odpowiednią długość. Co to znaczy? Najlepiej, jeśli spódnica sięga kolan lub kilka centymetrów poniżej, chodzi o to, aby kończyła się w najsmuklejszym punkcie naszych nóg. Unikamy spódnic bardzo długich albo krótkich, te ostatnie mogą się brzydko podciągać do góry.
  7. Kolory i wzory – z przyzwyczajenia mówimy,że czarny kolor wyszczupla.  To nie jest jednak jedyny kolor, który ma korzystny wpływ. Równie dobry efekt da kolor granatowy czy ciemnoszary. Pamiętajmy jednak, że kolorów tych najlepiej używać do „rzeźbienia” kształtu naszej sylwetki, a nie jako total look. Stosujmy je raczej wybiórczo, np. możemy założyć grafitową marynarkę, gdy chcemy wyszczuplić górę sylwetki lub połączyć granatowe czy czarne spodnie z jasną górą, aby wyglądać szczuplej w dolnych partiach ciała. Przykłady: pani Kielich może założyć czarną bluzkę bądź marynarkę do kolorowych spodni. Pani Gruszka zaś odwrotnie: korzystnie będzie wyglądać w kolorowej, przyciągającej uwagę bluzce założonej do ciemnych, prostych spodni.

 

Mam nadzieję, że te porady pomogą Wam tak dobierać stroje, aby wyglądać jeszcze korzystniej każdego dnia. Tego Wam życzę na wiosnę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *