Targi Mody Poznań 2018

Niektóre z Was wiedzą, że miałam bardzo pracowity tydzień oraz weekend, obiecałam jednak krótką relację z wydarzenia jakim były Targi Mody w Poznaniu, zatem do dzieła, choć kilka zdań.

Relację muszę zacząć od tego, że tegoroczne Targi Mody w Poznaniu trwały tylko 2 dni (21-22.02.2018). W ubiegłych latach były to aż trzy dni, niestety mi musiał wystarczyć tylko jeden dzień na wszystko. Jednak patrząc na wystawców widać było że zainteresowanie tym wydarzeniem powoli maleje. Prasa oraz wystawcy szeroko również komentowali znacznie mniejszą liczbę zwiedzających.  Tyle jeśli chodzi o statystyki, zajmijmy się teraz ciekawymi tematami:-) Stoiska były podzielone na strefy: Fast Fashion prezentowała modę na najbliższy sezon, czyli Wiosna-Lato 2018. Next Season to kolekcje proponowane na Jesień-Zimę 2018, więc można było znaleźć wszystko od kostiumów kąpielowych i letnich klapek, po ciepłe czapki i grube kurtki. Podczas targów odbywały się pokazy mody, gdzie zaprezentowało się 30 marek. Odbywały się także warsztaty, które miały udowodnić, że biznes modowy to nie tylko nadążanie za trendami, ale też zaplanowana strategia.

Stoiska były  podzielone na hale z modą damską i męską oraz obuwiem, zaś pokazy mody odbywały się w łączniku pomiędzy halami. Wśród wystawców były polskie i zagraniczne marki. Niestety z roku na rok na poznańskich targach mody pojawia się coraz mniej polskich marek, ale i tych zagranicznych też ubywa.

Trendy 2018

Jak pisałam firmy prezentowały trendy wiosna/lato 2018 oraz jesień/zima 2018/19. Wśród ubrań zgodnie z trendami dominowały pastele, szczególnie słoneczna żółć, pudrowy róż, pastelowy niebieski, a także szlachetna biel, ognista czerwień oraz filetowy, a wśród butów– czarny, czerwony i fioletowy. Moją uwagę zwróciło wygodne obuwie hiszpańskie marki Wonders oferujące piękną kolekcję jesiennych i zimowych butów. Tu także nie brakowało czerwonych i fioletowych akcentów.

 

Ciekawe obuwie zaprezentowała marka Fly – ekologiczne mokasyny na korkowej podeszwie – unikatowy start-upowy projekt. Kolory były przeróżne, w tym także filetowy

 

 

Dodatki i akcesoria

Mówiąc o modzie, nie można zapomnieć o tym, co uatrakcyjnia strój. Na targach licznie prezentowały się także firmy produkujące dodatki takie, jak torebki, biżuteria czy piękne szaliki i jedwabne apaszki. To ważne, bo dzięki nim z jednego stroju potrafimy wyczarować różne stylizacje.

 

Nie zabrakło też producenta oddychającej bielizny, tak ważnej do ubrań z naturalnych i oddychających tkanin oraz producentów skóry we wszystkich kolorach. Spodobała mi się również znaleziona wśród wystawców firma produkująca T-shirty dla biznesu.

Podsumowanie

Pojechałam na targi z nadzieją że nawiążę wiele kontaktów biznesowych i będę z nich czerpać wiele inspiracji. Owszem, kilka kontaktów pozyskałam. Co do inspiracji, hmmm… raczej zyskałam potwierdzenie, że tkaniny, które wcześniej zamówiłam mogą śmiało konkurować z prezentowanymi strojami. Zapraszam Was zatem do sprawdzenia tego w moim atelier. Do zobaczenia:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *